מה אנחנו יודעים על ביטוח? ביטוח דירה, ביטוח רכב, ביטוח חיים, כולנו פוגשים את צירופי המילים הללו לא פעם. אבל מעטים יודעים לומר על כך יותר ממשפט קצר. כי מה לעשות, איש אינו אוהב לחשוב על הצרות העלולות לפקוד אותו ובטח לא למצוא להן פתרונות בשעות הפנאי המועטות העומדות לרשותנו. כך שאם הזדמן לכם לשבת ולבדוק את כדאיות הביטוח- ודאי מצאתם את עצמכם עוברים מהר מאד לאתר לוח הופעות של עכבר העיר ופשוט יוצאים לבלות. אז הנה כמה מילים קצרות וענייניות, שיעזרו לכם להבין כמה דברים בסיסיים, מבלי להתיש אתכם לגמרי.
כמובן שקצרה היריעה מהלכיל, ולכן נתמקד בביטוח רכב הפעם. לוח הופעות מגניב הערב? מצאתם את הופעת חלומותיכם ויצאתם לדרך? כדאי שתבדקו איזה סוג ביטוח רכשתם לרכבכם, שהרי בביטוח רכב כל העניין עשוי להיות קצת מבלבל. ביטוח הרכב נחלק לשלושה חלקים:
ביטוח חובה- הוא הביטוח הבסיסי ביותר, בלעדיו אסור לכם על פי חוק להוציא את הרכב מהחניה, ותשכחו מסרט, לוח הופעות, נסיעה קצרצרה לסופר או כל דבר אחר. בלי הביטוח הזה אתם לא זזים. זהו ביטוח המכסה כל פגיעה גופנית של נוסעי הרכב או מחוצה לו במקרה של תאונות דרכים. ביטוח מקיף- הוא ביטוח לנזקים העלולים להיגרם לכלי הרכב בשל מקרים שונים (גניבה, פריצה, תאונה). במקום לדאוג למנעול הגה לרכב ביטוח צד ג'- (הקרוי בפי גברים רבים "ביטוח לאישה הנוהגת") הינו ביטוח המכסה נזקים שאתם גרמת ברכבכם לצד שלישי.
כל אלו, לא עלינו כמובן. אך עבור כל מה שלא יבוא משלם האדם הממוצע מאות שקלים בחודש על הביטוח לרכבו. את כל הביטוחים הנ"ל תוכלו לרכוש בסוכנויות ביטוח שאת שמן ודאי שמעתם, AIG, ביטוח ישיר, תשעה מליון ועוד ועוד. איזו הכי טובה? איזו הכי זולה? כדאי פשוט לעשות סקר מחירים, אולם שמועה נפוצה גורסת כי כולם אותו הדבר, וכי סוכנות ביטוח שמציעה ביטוח מקיף בעלות נמוכה יותר, מציעה ביטוח צד ג' בעלות גבוהה יותר. וכי סוכנות ששני הביטוחים שלה זולים יותר- ככל הנראה נותנת פחות, קיראו את האותיות הקטנות. במיוחד את כל הקשור לתנאי גרירה ומובילים. לא תתחרטו.
אם ברשותכם רכב ישן ומצ'וקמק- אף אחת מחברות הביטוח לא תרצה לבטח אתכם, לא ביטוח חובה, ובודאי לא ביטוח מקיף. לשם כך תוקנה תקנה במשרד האוצר כי רכבים מסוג זה יבוטחו באמצעות "הפול"- המאגר הישראלי לביטוח רכב. זה אמנם יהיה ביטוח יקר יותר. אבל זה הפתרון בשבילכם בעניין ביטוח החובה. בעניין הביטוח המקיף- פשוט תצטרכו להתפלל, ליסוע בזהירות, ואם אתם בענייני חופשות סקי בחו"ל- כדאי שתחנו את רכבכם במקום מואר ובטוח לפני שתעלו על המטוס. אם כי אם אתם יכולים להרשות לעצמכם חופשות סקי- אולי עדיף שתוותרו השנה ותשדרגו את הרכב. לפני שהמנוע פשוט ישבות. במקרה כזה- אף חברת ביטוח כבר לא תוכל לעזור לכם.

לחצו כאן לכניסה לאתר zelco.co.il לפרטים